418 článků s nálepkou elektronika

Architektura procesorů XMOS:

Architekturu procesorů tvoří kombinace několika jader, tzv. xCore, na jediném čipu. Každé toto jádro je určeno pro všeobecné použití (ve smyslu zpracování standardních jazyků, jako je např. C a C++) a obsahuje vlastní paměť i I/O rozhraní. Navíc lze využít přímou podporu více vláknového zpracování dat (multi-threading).

číst dál


Čtvrtek 3. září 2009


Jak zlepšit spolehlivost systému pomocí digitálních regulátorů s PWM Existuje mnoho dostupných metod určených pro sledování stavu napájecího zdroje, na základě kterých lze podniknout opatření pro zlepšení spolehlivosti napájecích obvodů a v konečném důsledku i celého systému. Tato zlepšení mohou vycházet z úprav provozních parametrů, provedených na základě...

číst dál


Středa 2. září 2009


Jeden každý z těchto 4 kolektorů je v podstatě novým modelem původního modelu SunCatcher- celkem 6 prvogeneračních kolektorů postavených během minulých let (taktéž v NSTTF) bylo schopno produkovat ve špičce až slušných 150 kWh za den. Sdělil to Chuck Andraka, vedoucí Sandianský inženýr.

číst dál


Úterý 1. září 2009Neděle 30. srpna 2009Pátek 28. srpna 2009Pondělí 3. srpna 2009Pátek 31. července 2009


Jak už nadpis napovídá, v tomto článku se budu snažit o rozbor problematiky rozšiřování vstupů zařízení bez nutnosti připojovaní dalších modulů nebo periferií. Ve své práci jsem se už několikrát setkal s problémem nedostávajících se vzájemně galvanicky oddělených vstupů, s nemožností připojení dalších vstupních modulů, ať už z důvodu ceny nebo nedostatku místa. Více ZDE


Čtvrtek 30. července 2009Středa 29. července 2009


Minimální velikost a maximální efektivita - tak přesně tak nějak by se dalo označit použití molekul jako částí elektrického obvodu, což je oblast lidského poznání vykazující pro budoucí inovace silný potenciál. Největším problémem, který stále před podobnou aplikací až do dneška byl, je ten fakt, že většina molekul se stává vodivými až poté, co na ně bylo přivedeno relativně vysoké napětí.

číst dál