59 článků z ÚTERÝ 28.5.2019

V úterní Aréně Jaromíra Soukupa došlo na palčivá témata posledních dní. V bouřlivém prostředí se Patrik Nacher (ANO), lídr SPD Tomio Okamura, ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD), Stanislav Grospič (KSČM) a Marian Jurečka (KDU-ČSL) se vyjádřili ke stále častějším útokům na politiky, rasismu nebo výsledkům eurovoleb.

Fotbalisté Karviné vstoupili do baráže o první ligu vítězstvím 2:1 nad Jihlavou. O výhře patnáctého týmu nejvyšší soutěže nad druhým celkem druhé ligy rozhodly v prvním poločase branky Dávida Guby a Ondřeje Lingra, naději Vysočině do nedělní odvety dal ve druhé půli Jiří Klíma. Hosté si ze Slezska mohli odvézt i lepší výsledek, ale nevyužili několik slibných šancí.

Možný ministr kultury Michal Šmarda (ČSSD) chce v kultuře stabilizovat situaci, uklidnit emoce, dohodnout se s významnými hráči v resortu. Je dlouhodobě neudržitelné, aby se kulturní obec stavěla proti ministerstvu, řekl v rozhovoru pro Českou televizi (ČT). Připustil návrat odvolaných ředitelů Národní galerie Praha Jiřího Fajta a Muzea umění Olomouc Michala Soukupa do funkcí, museli by ale projít přes výběrová řízení.