49 článků z NEDĚLE 14.7.2019

Odklad mise Chandrayaan-2

Raketa GSLV Mk III dnes nepoletí. Odpočet se zastavil 56 minut a 24 sekund před startem kvůli problémům s přívodem paliva. Nový termín zatím neznáme. 14. července 23:10

Mahrizův přímý kop z 95. minuty poslal Alžírsko do finále

Fotbalisté Senegalu a Alžírska postoupili do pátečního finále mistrovství Afriky. Senegal porazil v Káhiře Tunisko 1:0 po prodloužení soupeřovým vlastním gólem, v závěru druhého poločasu neproměnily oba týmy pokutový kop. Druhé semifinále mezi Alžírskem a Nigérií skončilo 2:1, rozhodující branku vstřelil Rijád Mahriz v páté nastavené minutě.

Merkelová vzpomněla aktéry Operace Valkýra. Jsou pro ni vzorem

K rozhodnému odporu proti pravicovému extremismu vyzvala německá kancléřka Angela Merkelová v souvislosti s blížícím se 75. výročím nezdařeného atentátu na Adolfa Hitlera. 20. červenec je vzpomínkou na všechny ty, kdo se postavili proti nadvládě nacionálního socialismu, řekla Merkelová ve videoposelství.

Pískot na Letné. Zoufalá Sparta podlehla lepšímu Slovácku

Fotbalisté Sparty vstoupili do nového ligového ročníku překvapivou domácí porážkou 0:2 se Slováckem a prožili nepovedenou soutěžní premiéru pod novým trenérem Václavem Jílkem. Hosté rozhodli o své historicky první výhře na Letné v nejvyšší soutěži už během úvodní půlhodiny. V 19. minutě je poslal do vedení Jan Kalabiška a ve 30. minutě přidal pojistku...