feed info

2,397 článků z ArmádníNoviny.cz

Pátek 19. Července, 2019


Včera oběhla médií informace o „sestřelení“ íránského dronu americkou výsadkovou lodí USS Boxer (LHD-4) třídy Wasp. Ve skutečnosti byl dron zneškodněn pomocí systému elektronického boje LMADIS (Light Marine Air Defense Integrated System). Zajímavé je, že LMADIS není organickou součástí výzbroje plavidla, ale nachází se na bugině Polaris MRZR.

Čtvrtek 18. Července, 2019


Společnost RETIA patří k předním českým výrobcům a dodavatelům radarové techniky a speciální elektroniky. Za více než 25 let své existence vyvinula celou řadu unikátních a špičkových systémů, které našly uplatnění v armádním sektoru i u civilních uživatelů. Nejčerstvější novinku z vývoje pardubické firmy představuje radar ReGUARD, který měl českou premiéru na veletrhu IDET 2019.

Středa 17. Července, 2019


Fínske ozbrojené sily obdržali prvé štyri exempláre nového opancierovaného viacúčelového vozidla Protolab 6×6 PMPV (Protected Multi-Purpose Vehicle). Uzatvára sa tým desaťročný vývoj, na ktorom spolupracoval jeho výrobca, ktorým je firma Protolab Oy a verejná univerzita LUT (Lappeenranta University of Technology). Došlo tak k reálnemu spojeniu špecialistu na navrhovanie balistickej ochrany na mieru pre civilné aj vojenské vozidlá s výskumom a vývojom vo vysokoškolskom prostredí.

Úterý 16. Července, 2019


Pondělí 15. Července, 2019


Neděle 14. Července, 2019


Pátek 12. Července, 2019


Čtvrtek 11. Července, 2019


Středa 10. Července, 2019


Dělostřelectvo je nejúčinnější zbraní bojiště a způsobuje jednoznačně největší lidské a materiální ztráty. Americká armáda plánuje dělostřelectvo více využívat k ničení obrněné techniky (a dokonce lodí) pomocí přímých zásahů (hit-to-kill). Poslouží k tomu nová přesně naváděná „hit-to-kill“ dělostřelecká munice ráže 155 mm.

Úterý 9. Července, 2019


Když se v naší zemi řešilo, že by obrana byla založena na profesionální armádě a členství v NATO, tak společnost kvitovala, že už nebude potřeba, aby mladí muži strávili rok nebo dva v kasárnách činnostmi, které ve svém civilním životě nepoužijí. Spolu se vznikem profesionálních ozbrojených sil bylo oznámeno, že vznikne i Aktivní záloha pro ty, kteří se chtějí do obrany státu zapojit.

V Rusku prebieha vývoj ľahkého plávajúceho tanku, ktorý bude hybridom bojového modulu modernizovaného vozidla 2S25M Sprut-SDM1 a podvozku odpruženého torznými tyčami z bojového vozidla pechoty BMP-3. Túto informáciu priniesla ruská tlačová agentúra TASS na základe rozhovoru s hlavným konštruktérom podniku známeho pod anglickým názvom Special Machine-Building Design Bureau, Sergejom Abdulovom.

Pondělí 8. Července, 2019


Čtvrtek 4. Července, 2019


Středa 3. Července, 2019


Úterý 2. Července, 2019


Sobota 29. Června, 2019


Pátek 28. Června, 2019